![tipskathariothtas_tn_81.jpg](https://www.dietup.gr/wp-content/uploads/2011/11/tipskathariothtas_tn_81.jpg)
Για να φύγει η μυρωδιά από τα πλαστικά σκεύη, βάλτε τα, πλυμένα και σκουπισμένα, στο ψυγείο για μία μέρα. Αν παραμένει, γεμίστε τα σκεύη με νερό με λίγο απορρυπαντικό πιάτων ή λίγο ξίδι και αφήστε τα έτσι για μία μέρα. Οι μυρωδιές θα εξαφανιστούν.
Για να φύγει η μυρωδιά από τα πλαστικά σκεύη, βάλτε τα, πλυμένα και σκουπισμένα, στο ψυγείο για μία μέρα. Αν παραμένει, γεμίστε τα σκεύη με νερό με λίγο απορρυπαντικό πιάτων ή λίγο ξίδι και αφήστε τα έτσι για μία μέρα. Οι μυρωδιές θα εξαφανιστούν.